Про проєкт

Проєкт ITC (International Trade Centre) допомагає малим і середнім виробникам та переробникам свіжих фруктів і овочів підвищити свою конкурентоспроможність, інтегруватися в національні та глобальні ланцюжки створення вартості, відкрити доступ до нових ринків, з фокусом на ринки ЄС.

Мета Проєкту досягається шляхом підтримки МСП у виробленні товарів відповідно до вимог ринку, поліпшенні можливостей організацій з підтримки бізнесу (BSOs) для надання якісних послуг малому та середньому бізнесу, а також через сприяння пілотним МСП у виході на цільові ринки, зокрема на ринки ЄС.

Проєкт фінансується урядом Швеції та реалізується Міжнародним торговим центром у тісній співпраці з національними партнерами.

Тривалість Проєкту:

  • 2016 – 2021 – фаза 1;
  • 2021 – 2024 – фаза 2.

МЕТА

Допомогти малим і середнім підприємствам-виробникам, переробникам свіжих фруктів і овочів інтегруватися в національні та глобальні ланцюжки створення вартості й відкрити доступ до нових ринків шляхом:

1
Навчання МСП виробляти товари відповідно до вимог ринку
2
Підвищення компетентностей структур з підтримки бізнесу для надання ними якісних бізнес-послуг МСП
3
Об’єднання МСП з цільовими ринками, з фокусом на ринки ЄС
4
Налагодження ділових зв'язків для МСП для розширення продажів як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках

Географія проєкту

Проєкт починав діяльність у трьох південних областях України: Херсонській, Миколаївській та Одеській. З 2019 року Проєкт працює також з аграріями Запорізької, Дніпропетровської та Вінницької областей.

  • Південь і Центр України завжди був лідером сільськогосподарського виробництва у країні й має великий потенціал для експорту високоякісних сільськогосподарських продуктів за вимогами світових ринків, включаючи Європейський Союз.
  • Географічне положення з його близькістю до моря та лиманів забезпечує сприятливий клімат і родючі землі для сільськогосподарського виробництва.
  • Фрукти й овочі, вирощені в цих регіонах, зарекомендували себе як високоякісні продукти, що добре позиціонуються на місцевих та регіональних ринках.