Проєкт ІТС допоміг підприємству з Одеської області отримати сертифікати GLOBALG.A.P. та GRASP для виходу на зовнішні ринки

ТОВ «Дунайський аграрій» успішно пройшло всі аудити та оцінку контрольних точок і отримало сертифікати GLOBALG.A.P. і GRASP. Про це розповіла консультантка ІТС Ніна Дмитраш, яка допомагала підприємству з Одещини в процесі сертифікації.

«Дунайський аграрій» – прогресивне підприємство в плані технологій, виробництва, вирощування органічної продукції. Спочатку ми планували сертифікувати кілька культур, але в процесі роботи перелік розширився. В результаті, сертифікацію отримали нектарин, персик, кавун, диня, гарбуз і батат», – коментує Ніна Дмитраш.

За її словами, після первинного аудиту був написаний план спільних подальших дій, згодом проведений внутрішній аудит, який показав, що всі контрольні точки готові до фінальної сертифікації. Зовнішній аудит проводив український аудитор, який має відповідну акредитацію.

«Ми вирішили отримати сертифікат GLOBALG.A.P. а також GRASP передусім для того, щоб експортувати. Але не тільки. Українські торгові мережі теж переходитимуть на співпрацю з тими компаніями, які мають цю сертифікацію. Ми розуміємо, що безпека вирощування і виробництва – це вимога сьогодення і вона важлива для всіх», – говорить керівник «Дунайського аграрія» Роман Дяжук.

За словами пана Романа, процес сертифікації був нескладним завдяки злагодженій роботі з Ніною Дмитраш і відповідальною особою від підприємства.

«Дякую Проєкту ІТС, який не тільки пообіцяв, а й реально допоміг нам. Зізнаюся, я не очікував, що все буде так оперативно. З командою Проєкту ми були на виставці Fruit Logistica, відвідували Швецію. Це були корисні поїздки, організовані на високому рівні», – додає Роман Дяжук.

Ніна Дмитраш також зазначила, що наразі триває процес отримання сертифікатів GLOBALG.A.P. для фермерського господарства «Обрій», ТОВ «Органік Д» з Вінницької області. Для них зовнішній аудит пройде вже у вересні під час збору урожаю.

Що таке GLOBALG.A.P.?

Сертифікат GLOBALG.A.P. – це книга, яка складається з контрольних точок, що мають критерії відповідності. Щоб отримати сертифікат, виробнику треба привести у відповідність 89 основних, 114 другорядних і 15 рекомендаційних точок.

Це сертифікація не кінцевого продукту, а технології виробництва, починаючи від посадкового матеріалу чи насіння, добрив і пестицидів до післязбиральної доробки та зберігання, якщо вони є.

Для споживачів і підприємств роздрібної торгівлі сертифікат GLOBALG.A.P. означає підтвердження того, що продукт відповідає належному рівню безпеки і якості, виготовлений з дотриманням екологічних норм, з турботою про здоров’я і безпеку працівників, стан довкілля.

GRASP (GLOBAL G.A.P. Risk Assessment on Social Practice) – це частина сертифікату GLOBAL G.A.P., готовий до використання модуль, призначений для оцінки соціальних практик на підприємстві. Каталог вимог складається з 11 стандартизованих вимог та однієї додаткової, які стосуються конкретних аспектів здоров’я, безпеки та добробуту працівників. GRASP призначений для розширення соціальних стандартів GLOBALG.AP.

eCertificate_Danube-Agrarian

Проєкт Міжнародного Торгового Центру (ІТС) «Сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектору на зовнішні ринки та включення їх у ланцюжки доданої вартості» допомагає виробникам та переробникам свіжих овочів і фруктів у південних та центральних регіонах України.

 

Консультанти ІТС допомагають підприємствам підвищити конкурентоспроможність, інтегруватися в національні та глобальні ланцюжки створення вартості, відкрити доступ до нових ринків з фокусом на ринки ЄС.

 

Проєкт фінансується урядом Швеції та реалізується ІТС у тісній співпраці з національними партнерами.

%d блогерам подобається це: