ФГ «Обрій» отримало сертифікат GLOBALG.A.P.

Ще один український виробник яблук успішно пройшов сертифікацію за стандартом GLOBALG.A.P. Це фермерське господарство «Обрій» із Вінницької області.

Планування і організацію роботи щодо виконання усіх контрольних точок на господарстві супроводжувала консультантка Проєкту ІТС в Україні Ніна Дмитраш.

За словами керівника відділу продажів ФГ «Обрій» Андрія Смульського, співпраця з консультантами ІТС допомогла добре підготуватися до фінального аудиту.

«Завдяки злагодженій роботі і консультаціям Ніни Дмитраш ми змогли пройти увесь шлях за три місяці і маємо позитивний результат», – говорить Андрій Смульський.

ФГ «Обрій» вирішило отримати сертифікат GLOBALG.A.P., щоб розширити ринки збуту своєї продукції. Господарство планує розширити свою присутність на європейському ринку.

«Отримати сертифікат ми планували ще кілька років тому, але тоді вирішили, що це недоцільно. У нас не було такого бажання експортувати. Сьогодні ситуація змінилася. У нас уже є клієнти в Європі, які вимагають цей сертифікат. І ми плануємо працювати з новими клієнтами на європейському ринку. Крім того, сам процес проходження контрольних точок допомагає навести лад на господарстві. В нашому випадку це допомогло краще організувати роботу з документами, адже більшість пунктів, які стосуються безпеки, умов праці потребували незначного вдосконалення», – каже Андрій Смульський.

За його словами, сертифікація – це неминучий процес, якщо підприємство планує виходити на зовнішні ринки.

«Минулого року ціна на яблука на українському ринку була вигідна, але один рік – це ще не показник. Зазвичай, європейський ринок значно вигідніший. Тому, отримавши сертифікат GLOBALG.A.P. ми сподіваємось, що в майбутньому це дасть нам переваги», – зазначає пан Андрій.

Проєкт Міжнародного Торгового Центру (ІТС) «Сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектору на зовнішні ринки та включення їх у ланцюжки доданої вартості» допомагає виробникам та переробникам свіжих овочів і фруктів у південних та центральних регіонах України.

Консультанти ІТС допомагають підприємствам підвищити конкурентоспроможність, інтегруватися в національні та глобальні ланцюжки створення вартості, відкрити доступ до нових ринків з фокусом на ринки ЄС.

Проєкт фінансується урядом Швеції та реалізується ІТС у співпраці з національними партнерами.

%d блогерам подобається це: