Українські підприємці перемогли в конкурсі інновацій на виставці Gulfood в Дубаї 

Асоціація виробників херсонського кавуна стала кращою в номінації «Найінноваційніший органічний продукт» на міжнародній виставці Gulfood 2022, яка триває в Об’єднаних Арабських Еміратах з 13 по 17 лютого.

Херсонські підприємці презентували унікальний продукт – капсульовану олію з насіння кавуна. Це – новинка на ринку продуктів здорового харчування, яка містить цілу низку поживних речовин. 

Капсульована олія з кавуна може використовуватись як десерт або компонент у різних кондитерських виробах для діабетиків.

Про створення та перспективи цього продукту розповідає Валерій Федоренко, співзасновник ГС «Асоціація виробників херсонського кавуна», менеджер Асоціації з просування української продукції на зовнішні ринки.

За його словами, історія капсульованої олії почалася восени 2021 року, коли Асоціація спільно з партнерами – ТОВ «Веста Лідер», кафедрою харчових технологій Дніпровського національного університету ім О. Гончара та Інститутом проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського – вирішили попрацювати над розробкою продуктів з доданою вартістю, які б допомогли використати унікальні властивості кавуна. 

«Ідея продукту полягає в тому, що він містить велику кількість олії холодного віджиму з насіння кавуна (до 50%) і зовсім не містить цукрів, інших вуглеводів та білків. Організм людини отримує енергію з кавунової олії та разом з ним отримує унікальний комплекс речовин, що містяться в кавуновій олії: сквален, лікопін, вітамін Е, селен, цинк, мідь. Оболонка капсули захищає олію від окислення», – зазначає Валерій Федоренко.

«Наш десерт як харчовий продукт повністю готовий до виходу на ринок. Його можна використовувати і як звичайний десерт, і як компонент при приготуванні різних фруктових салатів, інших страв. Але ми будемо продовжувати роботу над ним. Ми хочемо створити лінійку подібних продуктів з різними смаками, посилити корисні властивості, вносячи до складу спеціально підібрані натуральні добавки рослинного походження», – коментує Федоренко.

Асоціація виробників херсонського кавуна є учасницею колективного українського стенду на виставці Gulfood 2022, організованого проєктом Міжнародного торгового центру в Україні (ІТС) «Сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектору на зовнішні ринки та включення їх у ланцюжки доданої вартості», що впроваджується в Україні за підтримки уряду Швеції.

%d блогерам подобається це: