Триває обговорення Меморандуму про адвокацію змін у виноградно-виноробної галузі України

Проєкт ІТС став майданчиком для обміну думками щодо розвитку виноградно-виноробної галузі України – 19 листопада відбулася чергова зустріч представників галузі, ініційована Асоціацією крафтових виноробів Причорномор’я та Асоціацією садівників, виноградарів та виноробів України (УКРСАДВИНПРОМ).  

Обговорення проходило онлайн. У ньому взяли участь представники 12 підприємств (серед яких Beykush Winery, Курінь, Like a Local’s, ТОВ Білозерський, 46 Parallel Wine Group, ДМК Таврія та інші), а також 12 профільних асоціацій. 

За словами Національного менеджера Проєкту ІТС Альони Коломойцевої, Проєкт сприяє конструктивному професійному обговоренню ініціатив, спрямованих на розвиток виноградарства та виноробства, підвищення простежуваності виробництва від пляшки до виноградника, контролю якості та просуванню бренду українського вина, співпраці бізнесу і державних структур.

Ініціатива підписання Меморандуму виникла після ознайомлення з досвідом інших країн, зокрема Молодови, а також численних консультацій з представниками галузі. 

Зокрема, йдеться про необхідність створення в Україні ефективної структури (робоча назва «Офіс вина»), яка б займалася просуванням українських вин на вітчизняному і закордонних ринках. Також пропонується запровадження простежуваності виноградно-виноробної продукції на основі трьох декларацій (декларація про збір врожаю, декларація про виробництво, декларація про залишки), створення Фонду винограду та вина, виноградно-виноробного реєстру.

Обговорення цих тем вийшло насичене, іноді дискусійне. Зокрема, щодо бренду українського вина, участі в цьому процесі усіх представників галузі, дотримання законодавства, контролю та інших тем. Спікери зверталися до попереднього українського досвіду та пройдених раніше кроків, вносили зауваження до проєкту Меморандуму.

«Наразі проєкт Меморандуму знаходиться на доопрацюванні, враховуючи пропозиції, які ми почули під час обговорення. Після цього асоціації виноробної галузі мають його підписати і таким чином підтвердити наміри щодо записаних змін. Далі Меморандум буде представлений міністерству як спільна позиція всієї галузі. Вважаю, що ці зміни вже давно необхідні Україні», – коментує голова «Асоціації крафтових виноробів Причорномор’я» Георгій Молчанов.

%d блогерам подобається це: