Проєкт ІТС представив Дорожню карту виноградно-виноробної галузі України

Документ презентували 25 січня під час онлайн-зустрічі, на яку завітали близько 40 учасників. Передусім, це представники галузі – виноградарі і винороби, представники профільних асоціацій та об’єднань, представники влади, журналісти, експерти.

Розробка Дорожньої карти відбувалася у межах Проєкту ІТС «Сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектору на зовнішні ринки та включення їх у ланцюжки доданої вартості». 

Завдяки відданості зацікавлених сторін і співробітництву вдалося 

створити документ, що відображає реалії, з якими стикається приватний бізнес, державні установи та організації зі сприяння розвитку торгівлі. 

Над Дорожньою картою активно працювали міжнародні експерти – Марко Тіггельман (Нідерланди) та Ірина Бистрицька (Молдова), які провели низку зустрічей і консультацій з українськими виноробами, органами влади, місцевими фахівцями.

Дорожня карта охоплює аналіз поточної ситуації на ринку з історичною ретроспективою, статистикою щодо споживання та експорту, результатами досліджень галузі в Україні та інших країнах, структуру основних гравців, питання якості, поставок тощо. 

Дорожня карта описує стратегічні можливості для розвитку українського виноробства і виноградарства, а також труднощі, які стоять на цьому шляху. 

Крім того, експерти дають низку рекомендацій та план дій з пріоритетними цілями до 2030 року. Зазначимо, що Дорожня карта – це базовий документ, який потребуватиме деталізації і робочого планом, над яким має працювати галузь.

Запис онлайн-презентації можна переглянути на нашому каналі в YouTube

Презентація Ірини Бистрицької – на нашому сайті у розділі «Документи».

Повний текст Дорожньої карти ми невдовзі опублікуємо на нашому сайті після внесення остаточних правок. 

Проєкт ІТС «Сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектору на зовнішні ринки та включення їх у ланцюжки доданої вартості» поряд із підтримкою плодоовочевого сектору, протягом реалізації другої фази діяльності, прагне сприяти розвитку в Україні малого виноградарства і виноробства, адже ця галузь протягом останніх років зазнала істотного економічного спаду. Проєкт фінансується урядом Швеції.

 

%d блогерам подобається це: