Проект ІТС в Україні представили у Запоріжжі

23 і 24 січня у Запорізькій торгово-промисловій палаті відбулася презентація Проекту ІТС в Україні «Сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектору на зовнішні ринки та включення їх у ланцюжки доданої вартості».

У заході взяли участь національні консультанти Проекту, представники Запорізької ТПП, Запорізької обласної державної адміністрації та представники малого і середнього бізнесу регіону.

Захід викликав великий інтерес у підприємців області: на презентацію Проекту завітали представники понад п’ятдесяти компаній, фермерських господарств та приватних підприємців.

Національний менеджер Проекту ІТС в Україні Альона Коломойцева розповіла присутнім про цілі, перебіг, а також можливості Проекту для малих і середніх підприємців у плодоовочевій галузі. З 2016 року експерти Проекту надають широку консалтингову підтримку підприємцям з метою розширення ринків збуту їхньої продукції і включення у ланцюжки доданої вартості.

За словами Альони Коломойцевої, Проект пропонує підтримку в аналізі готовності підприємства до експорту, у проведенні аналітики торгівельних даних, світових трендів, визначенні перешкод для виходу на певні ринки. Крім того, консультанти Проекту допомагають у розробці Експортної маркетингової стратегії.

Ще одним важливим напрямком Проекту є підготовка до участі і супроводження на міжнародних торгівельних виставках, проведення різноманітних тренінгів з маркетингу, брендингу, розширення компетенцій персоналу, а також допомога в отриманні таких сертифікатів якості як Global G.A.P., НАССР та інших.

«Ми відкриті до співпраці і готові надавати широку підтримку підприємцям, які хочуть розвиватися, слідувати світовим тенденціям і правильно планувати свій бізнес. Однак варто розуміти, що остаточне рішення щодо змін у підприємстві приймає лише його керівник», – зазначила Альона Коломойцева.

Національний консультант Проекту Олексій Єрохін розповів учасникам заходу про тенденції експорту овочів і фруктів у світі та в Україні.

«За останні 3 роки український експорт збільшувався в середньому більш ніж на 15%, і в рейтингу світової торгівлі ми піднялися на кілька пунктів, увійшовши в 50 найбільших експортерів. Частка експорту сільськогосподарської продукції за останній рік склала 32%», – говорить Олексій Єрохін.

Експерт розповів про потенційні сильні і слабкі сторони української плодоовочевої продукції, важливість стандартизації, яка підтверджує безпечність товарів, про розвиток власної торгової марки та посилення конкурентних переваг.

Національний консультант Проекту Владислав Фалєєв детальніше зупинився на темі готовності підприємства до експорту. Мова йшла про правильну оцінку підприємства за допомогою SWOT аналізу, який допомагає зрозуміти сильні і слабкі сторони, а також виявити нові можливості і загрози.

Владислав Фалєєв поділився з підприємцями знаннями щодо проведення маркетингових досліджень для виявлення привабливих ринків, конкурентів, квот і тарифів, які в них діють, а також які вимоги існують до пакування, безпеки та інших категорій. Окрему увагу експерт приділив важливості стратегічного планування та підбору команди.

Під кінець першого дня консультанти встигли провести кілька індивідуальних консультацій для місцевих підприємців. Найбільше питань стосувалися експорту, стандартів якості, пошуку бізнес-партнерів. 24 січня консультанти ІТС продовжили роботу з підприємцями у форматі індивідуальних консультацій. Низка підприємців висловили бажання співпрацювати і брати участь у подальших заходах, які проводитимуть експерти Проекту ІТС.

Також, під час візиту до Запоріжжя, Національний менеджер Проекту Альона Коломойцева підписала угоду про співпрацю з Українською горіховою асоціацією, яку представляв віце-президент Геннадій Юдін.

Довідково.

Проект Міжнародного Торгового Центру (ІТС) допомагає малим і середнім виробникам та переробникам свіжих овочів і фруктів південних регіонів України підвищити конкурентоспроможність, інтегруватися в національні та глобальні ланцюжки створення вартості, відкрити доступ до нових ринків з фокусом на ринки ЄС.

Проект передбачає навчання представників малих і середніх підприємств виробництву товарів із урахуванням вимог цільових ринків, підвищення компетенції організацій із підтримки бізнесу для надання підприємцям ширшого кола якісних послуг, а також сприяння пілотним МСП у їх бажанні вийти на цільові ринки, зокрема ринки ЄС.

Проект фінансується Посольством Швеції в Україні та реалізується ІТС у тісній співпраці з національними партнерами проекту.

%d блогерам подобається це: