Представники Посольства Швеції зустрілися з підприємцями та представниками влади у Херсоні

Радниця-посланниця, керівниця відділу співробітництва та розвитку Посольства Швеції в Україні пані Сесілія Хруна (Cecilia Chroona) та Перша секретар Посольства, аналітикиня та керівниця програм, спрямованих на втілення інклюзивних економічних реформ, пані Елін Карлссон (Elin Carlsson) відвідали Херсон в рамках робочого візиту.

Разом із Національним менеджером Проєкту ІТС Альною Коломойцевою представники посольства провели низку зустрічей із представниками малого і середнього бізнесу, що займаються вирощуванням і переробкою фруктів та овочів, а також із представниками органів влади.

Під час зустрічі з в. о. директора Департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської ОДА Маргаритою Степановою обговорили напрямки, на яких особливо фокусується обласна влада. Зокрема, це розширення зрошуваних земель, підтримка переробних підприємств для створення продуктів із доданою вартістю, підтримка малого і середнього бізнесу, крафтових виробників. 

Учасники зустрічі також піднімали проблемні питання агропромислового комплексу, роль місцевої влади у їх вирішенні та вплив проєктів міжнародної технічної підтримки на розвиток підприємництва.

Пані Степанова відзначила вагому роль Проєкту ІТС, який підтримується урядом Швеції уже п’ять років поспіль, у підвищенні експортного потенціалу малих і середніх підприємств Херсонської області та інших регіонів. 

У Херсонській торгово-промисловій палаті відбулася зустріч із очільниками підприємств плодоовочевої галузі, які є бенефіціарами Проєкту ІТС. Це компанії «Наш продукт», «Українські в’ялені помідори», плодоовочевий комбінат «Херсон», кооператив «Широке», а також представники Херсонської ТПП та Міжнародного міжрегіонального агро-промислового кластеру Херсонської області Eastern Food Technologies Plus.

Учасники спілкувалися про вплив Проєкту ІТС на підприємства, напрямки подальшої підтримки, результати, які вдалося досягти за попередні роки та основні труднощі, з якими сьогодні стикається бізнес: доступ до фінансів, ринки збуту, ризиковане землекористування, дороге обладнання та інші. 

«Підприємствам необхідно працювати над диверсифікацією. Коли я стала директором ПОК «Херсон» у 2013, компанія не була експортером. За роки роботи, зокрема співпраці з Проєктом, ситуація змінилася докорінно. Нам вдалося побувати на виставках Anuga, Gulfood. Участь в таких заходах – це знак якості, показник репутації. Адже лише досвідчені, достойні довіри компанії можуть це собі дозволити. Допомога Проєкту в цьому сенсі – це також безкоштовна реклама, яка за звичайних умов була б для українських МСП занадто дорогою. За ці роки експорт компанії виріс на 40%», – зазначила ексдиректор ПОК «Херсон» Оксана Баденко.

 

%d блогерам подобається це: