Під час Національного Дня Саду Альона Коломойцева розповіла про світові тренди на ринку яблук

27 червня на території СТОВ «Енограй» у Херсонській області відбувся щорічний Національний День Саду, у якому взяли участь десятки садоводів з різних регіонів України.

Програма заходу передбачала теоретичну і практичну частини. Спочатку учасники спілкувалися із запрошеними спікерами, які доповідали з актуальних аграрних тем: підтримка галузі садівництва державою; захист рослин, тренди арабських ринків у споживанні груш, слив, черешень; технології точного зрошення та інші.

Під час теоретичної частини Національний менеджер Проекту ІТС в Україні Альона Коломойцева виступила з доповіддю на тему «Світовий ринок яблук та яблучної продукції». Після презентації учасники ставили спікеру низку питань, тому ми зібрали основні тези з доповіді. Статистична інформація взята з онлайн-інструментів аналізу світових ринків ІТС, таких як Trade Map.

ІМПОРТЕРИ СВІЖИХ ЯБЛУК

Україна вже давно є частиною глобального ринку, тому ми маємо відслідковувати ці тренди, розуміти як розвивається світова торгівля і використовувати ці знання, щоб приймати рішення щодо ринків збуту.

У 2018 році найбільшими імпортерами свіжих яблук у світі у ціновому вираженні були Німеччина, Росія, Великобританія, Індонезія, Індія.

В кількісному вираженні найбільшим імпортером стала Росія. Водночас, Росія втрачає позиції на ринку: з 15% у 2013 році до 11 у 2018. Такі країни як Індія, Бангладеш, В’єтнам – наростили по 2%.

ЕКСПОРТЕРИ

Найбільшими експортерами свіжих яблук у 2018 році стали Китай (17%), США (14%), Польща (12%), Чилі (12%), Італія (10%).

Протягом 2013-2018 року свої позиції в експорті підвищили Китай, Туреччина, Азербайджан, США, Португалія, Сербія, Молдова. Послабили експортні можливості Польща, Франція, Іран, Італія, Бельгія.

Обсяги ринків зростають, і найбільше зростають вони в азійських країнах. Однак тим, хто планує експортувати до цих країн варто добре вивчити вимоги і можливі обмеження. Наприклад, щодо фіто санітарних норм, тарифного регулювання та інші.

НЕГОТОВНІСТЬ ДО КИТАЙСЬКОГО РИНКУ

2018 рік був несприятливим на врожай яблук у Китаї. Однак наші виробники не змогли скористатися цією можливістю для реалізації продукції, бо не були готові до співпраці з великим китайським ринком. Хоча в Україні спостерігалось перевиробництво.

ЯБЛУЧНИЙ КОНЦЕНТРАТ

Лідерами імпорту цього продукту у світі є США, Німеччина, Великобританія, Австрія, Японія, Росія, Франція, Канада, Польща.

Найбільшими експортерами яблучного концентрату є Китай і Польща.

України втратила свої позиції в цьому напрямку протягом останніх 5 років. Натомість почала масово імпортувати яблучний концентрат з Китаю.

Чому так сталося? Це інформація для обговорення в середовищі профільних асоціацій. Можливо, ми не конкурентні за якістю, за ціною, за іншими параметрами. Водночас Україна відкриває для себе нові ринки: США і Канади.

Презентація доступна за посиланням: World-apple-market 

%d блогерам подобається це: