Опитування: вплив пандемії COVID-19 на роботу малих і середніх підприємств в Україні

Проєкт ІТС опитав представників українських компаній, щоб оцінити ступінь і загальні тенденції впливу пандемії COVID-19 на їх діяльність, і, відповідно до результатів опитування, запропонувати їм необхідну підтримку в рамках компетенції Проєкту.

Шляхом анкетування та інтерв’ю по телефону респондентів запитували про оцінку загального впливу кризи на комерційну діяльність компаній, оцінку регуляторного впливу та роль держави в подоланні наслідків кризи, а також про оцінку наслідків пандемії у зв’язку з динамікою ринку.

Також вони могли надати свої коментарі та рекомендації заходів, які допомогли б подолати виклики і труднощі, пов’язані з пандемією.

Кілька важливих висновків із отриманих даних:

  • 94% опитаних компаній відчули вплив пандемії COVID-19 на свою діяльність, при цьому ступінь впливу різна – від незначного до сильного ефекту;
  • більшість відзначає нездатність або відмову клієнтів оплачувати рахунки, негативний вплив пандемії на ринок логістичних послуг, інформаційну інфраструктуру і транспортне сполучення;
  • у малого і середнього бізнесу немає відчуття підтримки з боку держави. Понад 43% опитаних вважають, що в Україні складно знайти інформацію про державні програми допомоги бізнесу і отримати підтримку в рамках цих програм.

Детальний звіт із опитування доступний на сайті Проєкту в розділі «Документи».

%d блогерам подобається це: