Консультанти ІТС допомагають чотирьом підприємствам отримати сертифікат GLOBALG.A.P.

В рамках Проєкту «Сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектору на зовнішні ринки та включення їх у ланцюжки доданої вартості» консультанти Міжнародного торгового центру (ІТС) допомагають виробникам плодоовочевої продукції у впровадженні стандартів GLOBALG.A.P.

На сьогоднішній день консультантка ІТС Ніна Дмитраш провела первинний аудит чотирьох господарств, які вирішили сертифікувати свою продукцію. Це ФГ «Деметралєкс» (Запорізька обл.), ФГ «Обрій», ТОВ «Органік Д» (Вінницька обл.) та ТОВ «Дунайський аграрій» (Одеська обл.).

Ніна Дмитраш говорить, що всі господарства зацікавлені виконати всі вимоги, пройти шлях сертифікації і таким чином підвищити свою конкурентоспроможність.

Про первинний аудит

«Це був перший візит на підприємства для проведення первинної оцінки на відповідність вимогам стандарту GLOBALG.A.P. Ми проходили по кожній контрольній точці, дивилися, що уже виконано, а що треба зробити, і потім готували відповідний план для кожного підприємства», – коментує Ніна Дмитраш.

За її словами, далі підприємства готуватимуть документи, які необхідно буде вести постійно, впроваджуватимуть вимоги по гігієні, охороні праці, відповідності техніки, приміщень для зберігання добрив і засобів захисту рослин та інших.

Підприємствам також потрібно підписати договори з компаніями, які займаються утилізацією відходів, з можливими субпідрядниками.

«Роботи багато, але в кожного підприємства є розуміння, що це не так складно, як здається на перший погляд. Просто треба структурувати цю роботу, правильно організувати бухгалтерію, виконати контрольні точки і далі дотримуватись цих правил», – говорить Ніна Дмитраш.

Про вплив карантину

На думку консультантки ІТС, поки важко спрогнозувати, як карантин через поширення COVID-19 вплине на сертифікацію, але на даному етапі усе йде за планом.

«Якщо ми не можемо виїхати до підприємств, то працюємо дистанційно. Розробляємо документацію, перевіряємо її онлайн. Переважна частина роботи має бути проведена на підприємстві. Це сільське господарство, воно не може стояти на місці, земля має оброблятися, тому ця ситуація не повинна вплинути. Сама сертифікація відбувається в момент збору урожаю. Найближче – це червень місяць, збір цибулі в «Органік Д». Думаю, до цього часу все запланована робота з сертифікації буде виконана», – вважає Ніна Дмитраш.

Що таке GLOBALG.A.P.?

Сертифікат GLOBALG.A.P. – це книга, яка складається з контрольних точок, що мають критерії відповідності. Щоб отримати сертифікат, виробнику треба привести у відповідність 89 основних, 114 другорядних і 15 рекомендаційних точок.

Це сертифікація не кінцевого продукту, а технології виробництва, починаючи від посадкового матеріалу чи насіння, добрив і пестицидів до післязбиральної доробки та зберігання, якщо вони є.

Для споживачів і підприємств роздрібної торгівлі сертифікат GLOBALG.A.P. означає підтвердження того, що продукт відповідає належному рівню безпеки і якості, виготовлений з дотриманням екологічних норм, з турботою про здоров’я і безпеку працівників, стан довкілля.

%d блогерам подобається це: