Українські організації з підтримки бізнесу оцінювали потенціал міжнародних ринків за допомогою інструментів ІТС

З 17 по 19 вересня в Одесі проходив тренінг для представників торгово-промислових палат, галузевих асоціацій та бізнес-консультантів під назвою «Визначення потенційних міжнародних ринків», організований Проектом ІТС.

Тренером заходу виступив міжнародний консультант з аналізу ринків Мігель Камачо. Пан Мігель уже понад 15 років консультує великі бізнесові організації такі як Міжнародний торговий центр (ІТС), Світовий банк, Міжнародна організація праці, Агентство США з міжнародного розвитку, Конференція ООН з торгівлі та розвитку та інші. Мігель Камачо має ступінь бакалавра з економіки та магістра в галузі маркетингу Андського університету (Колумбія). На сьогоднішній день Мігель Камачо викладає міжнародний менеджмент у Ліверпульському університеті.

Метою даного тренінгу була практична підготовка фахівців і консультантів до визначення ринків з високим потенціалом для експорту з метою виходу на них і закріплення своїх позицій.

Учасники тренінгу вчилися визначати найбільш привабливі ринки з точки зору попиту та поведінки та оцінювати умови доступу до них. У ході тренінгу слухачі вдосконалювали навички роботи з такими інструментами аналізу ринку ІТС як Trade Map,Market Access Map, Sustainability Map, Export Potential Map, брали безпосередню участь у групових  практичних вправах, спільно обговорювали результати досліджень.

Нагадаємо, що Trade Map – це безкоштовний ресурс з доступом до даних світової торгівлі (щомісячні, щоквартальні та щорічні), які розподілені за країнами, продуктами та послугами.

Market Access Map – інструмент, який надає інформацію про митні тарифи і збори, нетарифні методи регулювання міжнародної торгівлі, технічні регламенти та торговельні обмеження, що застосовуються у більшості країн світу.

Sustainability Map забезпечує доступ до широкого спектру інформації, пов’язаної з ініціативами сталого розвитку, зі стандартами та тенденціями, що дозволять підприємствам застосовувати в міжнародній торгівлі кращі практику сталого розвитку.

Export Potential Map дозволяє отримати практичну інформацію про експортні можливості у 222 країнах світу. На основі економічної моделі, в основу якої покладено дані щодо торгових потоків, тарифної політики, ВВП та географічних характеристик, цей інструмент допомагає країнам визначити власний невикористаний експортний потенціал та можливості щодо диверсифікації експорту.

Отримані знання учасники тренінгу зможуть передавати цільовій аудиторії – представникам малого і середнього бізнесу, які мають експортний потенціал і шукають шляхи виходу на міжнародні ринки.

%d блогерам подобається це: