У Запоріжжі відбувся тренінг із сертифікації виробництва за стандартом Global G.A.P.

14 і 15 травня команда Проекту ІТС в Україні спільно з Запорізькою торгово-промисловою палатою організувала і провела тренінг для підприємців щодо сертифікації виробництва за міжнародним стандартом Global G.A.P.

Захід відвідали учасники з Запорізької, Дніпропетровської, Миколаївської, Херсонської областей. Серед них – виробники і переробники плодоовочевих культур, горіхів, салатної зелені, представники торгово-промислових палат та професійних асоціацій.

Тренінг проводила Ніна Дмитраш – консультант із питань сертифікації виробництва за стандартом Global G.A.P., яка має великий досвід дорадницької роботи з українськими підприємствами.

В ході тренінгу Ніна Дмитраш розповіла учасникам про стандарт GlobalG.A.P. у кількох інформаційних блоках. Спочатку мова йшла про основні принципи стандарту, органи акредитації, сертифікації, лабораторії та тестування, а також про історію створення стандарту.

Наступний блок включав інформацію про основні складові стандарту GlobalG.A.P.: загальні правила; контрольні точки та критерії відповідності; можливі варіанти сертифікації; GRASP-соціальний модуль стандарту.

За словами Ніни Дмитраш, сертифікація GlobalG.A.P. допомагає запровадити зручний і прозорий механізм діяльності господарства, а також простежити технології виробництва, починаючи від посадкового матеріалу, добрив і пестицидів до післязбиральної доробки та зберігання.

Сертифікат GLOBALG.A.P. підтверджує, що продукт відповідає належному рівню безпеки і якості, виготовлений з дотриманням екологічних норм, з турботою про здоров’я і безпеку працівників, стан навколишнього середовища.

Протягом заключний блоку Ніна Дмитраш розповіла учасникам тренінгу про етапи впровадження вимог сертифікації. Наприкінці тренінгу учасники пройшли невелике тестування на засвоєння здобутих знань.

Під час тренінгу підприємці цікавилися мотивацією для отримання сертифікату GlobalG.A.P., досвідом інших підприємств, особливістю процедури проходження сертифікації та її підтвердження, перевагами сертифікату під час експортної діяльності.

Ніна Дмитраш зазначає, що сертифікат GlobalG.A.P. не є обов’язковим для того, щоб експортувати продукцію, однак він є головною умовою для отримання доступу до ключових міжнародних ринків.

Довідково.

Проект Міжнародного Торгового Центру (ІТС) допомагає малим і середнім виробникам та переробникам свіжих овочів і фруктів південних регіонів України підвищити конкурентоспроможність, інтегруватися в національні та глобальні ланцюжки створення вартості, відкрити доступ до нових ринків з фокусом на ринки ЄС.

Проект передбачає навчання представників малих і середніх підприємств виробництву товарів із урахуванням вимог цільових ринків, підвищення компетенції організацій із підтримки бізнесу для надання підприємцям ширшого кола якісних послуг, а також сприяння пілотним МСП у їх бажанні вийти на цільові ринки, зокрема ринки ЄС.

Проект фінансується Посольством Швеції в Україні та реалізується ІТС у тісній співпраці з національними партнерами проекту.

%d блогерам подобається це: