Семінар для виробників черешні: хто долучився і про що говорили в Мелітополі

11 вересня у конференц-залі Центру надання адміністративних послуг м. Мелітополь Запорізької області відбувся семінар для виробників та експортерів свіжої черешні «Післязбиральна доробка черешні». Захід був покликаний ознайомити українських підприємців із системою міжнародних правил і принципів післязбиральної доробки черешні, її транспортування, складування, навантаження та розвантаження.

Основний спікер, міжнародний консультант проекту ІТС Харм Ферпаален, мав на меті допомогти українським виробникам підвищити кваліфікацію і сформувати у них розуміння відповідальності за забезпечення виробництва свіжої продукції належної експортної якості.

Семінар проходив у межах проекту ІТС «Сприяння виходу малих і середніх підприємств плодоовочевого сектору на зовнішні ринки та включення їх у ланцюжки доданої вартості» і був організований спільно із Запорізькою торгово-промисловою палатою.

У заході взяли участь перший заступник міського голови м. Мелітополь Ірина Рудакова, заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Ясинецький, віце-президент Запорізької ТПП Андрій Куц, представники ТОВ «ВКФ «Мелітопольска черешня», ТОВ «Аврора», ТОВ «Сади Бердянська», СБК «Дружба», СФГ «Родючість», ФГ «Сонячні сади» та інших компаній переважно із Запорізької області.

Семінар проходив у форматі інтерактивного спілкування, учасники ділилися власним досвідом, ставили практичні питання. Зокрема, на обговорення було винесено визначення основних етапів післязбиральної доробки черешні; питання транспортної логістики; особливості перевезення товарів автомобільним, водним та авіатранспортом; організацію попереднього охолодження черешні, у т.ч. способом гідрокулінгу; особливості збереження свіжості продукції під час транспортування та зберігання; способи подовження термінів зберігання та захисту товару від псування та пошкоджень при транспортуванні, складуванні, навантаженні та розвантаженні; особливості роботи над зменшенням кількості рекламацій від клієнтів, поліпшення репутація і стосунків з покупцями; типи, функції та нові види упаковки; питання документального оформлення товарів при міжнародних поставках, їх сертифікації; поняття «простежуваності» продукції, підтвердження її якості та безпечності, тощо.

Наступного дня, 12 вересня, міжнародний консультант ІТС Харм Ферпаален відвідав офіс ТОВ «ВКФ «Мелітопольска черешня», де представники підприємства детальніше обговорили з міжнародним експертом питання післязбиральної доробки та документального оформлення продукції.

%d блогерам подобається це: